Çorlu Oto Ekspertiz

Amortisör Süspansiyon Testi


ÇORLU OTO EKSPERTİZ

Amortisör Süspansiyon Testi

Oto Ekspertiz Çorlu

Süspansiyon Nedir?

Sarsıntıyı azaltmak için araç ile zemin arasına, yastıklama görevi yapan, elastik elemanların meydana getirdiği mekanik bir düzen. Süspansiyon düzeninde yay, amortisör ve lastik takozlardan faydalanılır. Otomobilin lastikleri dahi süspansiyon düzeninin bir parçasını teşkil eder.

Süspansiyon Testi Nedir?

2.el araçlarda belli bir km ve yaştan sonra yaşanan yıpranmalar ve kayıplar için detaylı olarak ekspertiz raporu düzenliyoruz. Çorlu Oto Espertiz olarak 2.el olarak almak istediğiniz aracı profesyonel olarak testlere tabii tutup araçta çıkabilecek olan masrafları size bildiriyoruz. Malum kimse yeni olarak aldığı 2.el araca masraf yapmak istemez. Maddi kayıplar bir yana dursun manevi olarak da sizin can güvenliğinizi Tehlikeye sokabilir yeni aldığınız 2.el araç.

Şöyle ki 2.el araçların belli bir km sonrasında süspansiyon sisteminde yani amortisörlerinde bir direnç kaybı yaşanır. Bu gayet normaldir. Gerek kullanım ile alakalı gerek km ve yaş ile doğru orantılı olarak bu kayıp ortaya çıkar. Bu kayıpların testini yapmak için kullanmış olduğumuz Hollanda malı Altüst marka Süspansiyon Test Cihazı ile kesin ve net bir bilgiye sahip olursunuz. Amortisörlerin direnç kaybı %15 i geçmemeli. %50 Olduğunda ise bozuk yani patlak sınıfına giriyor ve değişmesi gerekiyor.

Süspansiyon Sistemi Nasıl Çalışır?

Süspansiyon sisteminde tekerler, çukur veya tümseğin seviyesine göre aşağı ya da yukarı hareket ederek arabaları düz bir sistemde tutar ve her engebede titremesini önler. Aslında süspansiyon sistemi, bu görevini yerine getirirken, bir nevi fırlatma sistemi şeklinde çalışır. Yaylara gelen darbeyi yumuşatır ve onu tam tersi yönde iletir. Böylece sarsıntının hissedilmemesini sağlar. Yolda araba ilerlerken, bu tür engebeler ve sarsıntılar durmadan devam eder. Böyle bir darbe geldiği anda süspansiyon bu darbeyi ters yöne iterken arabanın fırlatılmasını engelleyecek başka sistemlere de gerek vardır. İşte amortisörler de bu görevi görür.

Süspansiyon Test Ölçümünde Neler Yapılmaktadır?
  • Dört tekerleğin de minimum çekiş kuvveti
  • Minimum tutuş frekansı
  • Araç ağırlık ölçümleri
  • Vibrasyon prensibi ile kuvvetin ölçülmesi
  • EUSAMA kriteri testi
  • Her bir tekerleğin ağırlık ölçümü

Amortisör Süspansiyon Testi Çorlu, Çorlu Amortisör Süspansiyon Testi, Çorlu Oto Ekspertiz, Oto Ekspertiz Çorlu, Çorlu Oto Rapor, Çorlu Araç Ekspertiz, Çorlu Ekspertiz, Çorlu Ekspertiz Firmaları Denildiğinde Çorlu Oto Ekspertiz Her Zaman Hizmetinizde.
Çorlu Oto Ekspertiz