Çorlu Oto Ekspertiz

Sıkça Sorulan Sorular


Çorlu Oto Ekspertiz

Oto Ekspertiz İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Ekspertiz; bilir kişi incelemesi ve tetkik anlamına gelmektedir. Herhangi bir konuda detaylı bilgi ve donanıma sahip olan uzmanların yaptığı çalışmaya ekspertiz adı verilmektedir. Oto Ekspertiz ise araçlarla ilgili her konuda geniş bilgi, deneyim ve donanıma sahip olan eksperlerin, araç hakkında merak edilen her bilgiye teknolojik cihazlar kullanarak ulaşması anlamına gelmektedir. Özellikle ikinci el araç alım ve satımlarında araç hakkında merak edilen araçların detaylı analizi yapılmaktadır. Aracınızın motor, mekanik, fren sistemi, yol tutuşu, boya ve kaportası gibi birçok özelliği detaylı şekilde analiz edilip, eksiklikler tespit edilmektedir. Araçlar en ince ayrıntısına kadar tespit edilip, araç hakkında edinilen bilgiler doğrultusunda satın alıp almama konusunda kararınızı kesinleştirebilirsiniz.

Oto Ekspertiz Testi sonucunda araç hakkında detaylı analiz ile aracın her türlü eksiğini öğrenir. Sorunlu olan aksamlarını satıcı ile aranızda anlaşıp yaptırabilirsiniz. Böylece ileride karşınıza çıkacak sorunların önüne geçmiş olacaksınız. Doktordan temiz, Hasar Kayıtsız, Motoru sorunsuz gibi size söylenen kulaktan dolma bilgilere inanmak yerine deneyimli eksperlerimizin analizleri sonucu araç hakkında net bilgilere sahip olacaksınız. Hasar kaydı yaptırılmadan sanayi içinde muayene olmuş araçların aslında söylenildiği gibi temiz olmadığını öğrenebilirsiniz.

Araç alımlarında aracınızın servis ağının yaygın olup olmadığı önemli bir olgudur. Aracınız arızalandığında servise ulaşılabilir olmanız size zamandan kazandıracaktır. Aracınızın yedek parçaları anında tedarik edilebilir mi veya size sıkıntı yaşatır mı bunu araştırmalısınız. Ve tabi ki aracınızı satmak istediğinizde hemen satılabilir mi, ülkenizde büyük bir pazar payına sahip mi, fiyat performansı nasıl olur bu bilgilere dikkat etmenizde fayda var.

Önceden belirtmeniz durumunda katılım gerçekleştirebilirsiniz. Fakat sadece alıcı veya satıcı tek başına test sürüşüne katılamamaktadır. Şeffaflık ilkemiz gereği alıcı ve satıcı birlikte test sürüşüne katılabilir.

Ekspertiz işlemi sonrasında ekspertiz talebinde bulunan kişiye yazılı bir rapor sunulmaktadır. Rapor, aracınız hakkında detaylı bir analiz içerir. Aracınız Çorlu Oto Ekspertiz firmasından ayrıldıktan sonra oluşabilecek tamirat veya hasar/kusur bizim gözetimimizde gerçekleşmeyeceği için size verilecek ekspertiz raporunun herhangi bir garanti süresi yoktur. Çorlu Oto Ekspertiz, işleminin resmi olarak bir garantisi olmamakla birlikte alıcı ile satıcı arasında herhangi bir güvensizlik olmaması için, araç bilir kişi nezdinde incelenip durumu raporlanır.

Ekspertiz işleminiz tamamlandıktan hemen sonra ekspertiz raporunuz size teslim edilecektir. Ayrıca mail adresinize de mail olarak sonucunuzu yollayabilmekteyiz.

İkinci el otomobil alım satımlarında ekspertiz raporu ve garanti yasal zorunluluktur. Ekspertiz raporunun noter satışından hemen önce alınması gerekmektedir. 8 yaşından küçük ve 160.000 km altında olan ikinci el araçların TSE Onaylı Ekspertiz firmalarında ekspertiz hizmeti almaları gerekmektedir.

Evet. Çorlu Oto Ekspertiz’de check-up hizmeti 2003 model ve öncesi araçları kapsamaz. Sadece 2003 model ve sonrası ile 100.000 km’ye kadar olan araçların check-up’ı yapılır. Ancak aracınız 2003 yılı öncesinde üretilmiş ise, talep ettiğiniz takdirde ekspertizi yapılır ve size gerekli bilgiler verilir.

Oto kiralama şirketleri, filo şirketleri, çok aracı bulunan holdingler ve bankalar, araçlarını kendi bünyelerindeki servislerde onarmaktadır. Bu nedenle bu araçların hiçbir yerde servis ve hasar kaydı bulunmamaktadır. Ayrıca kasko yapılmayan araçlarda da hasar kaydı bulunmamaktadır. Aracın sadece geçmişini sorgulatmak sizi yanıltır. Bu nedenle fiziksel test son derece önemlidir. Çorlu Oto Ekspertiz, fren, yanal kayma, amortisör, dinamometre cihazı, ön takım boşluk robotu, kaporta boya test, bilgisayar test, arıza teşhis ekipmanları ve hidrolik asansörler ile aracı fiziksel olarak test ve muayene eder. Çorlu Oto Ekspertiz’de tüm testler son teknoloji cihazlarla ve robotlarla yapılmaktadır.

Çorlu Oto Ekspertiz, Çağrı Merkezi’ne satın almak istediğiniz aracın bilgilerini verebilir, satın almak istediğiniz ekspertiz / raporlama paketini seçip servisimizden randevu alabilirsiniz. Sonrasında yetkili teknik ekibimiz tüm aracın ekspertizini serviste tepeden tırnağa yapıp ayrıntılı raporunu size hazırlar. Seçeceğiniz ekspertiz paketine göre paket içeriklerindeki ekspertizler, yol testleri (araç sahibinin izin vermesi ve yol şartlarının uygun olması gereklidir), motor, şasi, kaporta, fren, süspansiyon, boya ölçümleri, alt gövde kontrolü, elektrik – elektronik düzeni kontrolü yapılır; aracın tüm önemli noktaları değerlendirilir. İsteğe ve pakete göre aracın hasar sorgulaması, 5664 sorgulaması, araç sorgulaması, kaza sorgulaması, dosya, fatura, trafik cezası, sigorta, kasko kayıtları ile haciz, rehin ve banka kredi kayıtları da rapor edilir.